Co możesz zrobić?
Na szczęście, nie musisz biernie patrzeć na to, co się dzieje. Istnieje mnóstwo rzeczy, jakie możesz zrobić w celu zaprzestania świątecznej rzezi karpi.

Podaj dalej
Cokolwiek sobie pomyślisz - słowa mają znaczenie oraz siłę sprawczą. Powiedz znajomym o tym, co wiesz o sytuacji karpi w czasie świąt. Zachęć ich do zaprzestania masakry przy pomocy naszych materiałów. Przekonaj ich, aby nie kupowali ryb na święta i stołowali się w ich prawdziwym duchu.
Do góry

Napisz list
Możesz napisać list do lokalnych lub krajowych mediów - Ty decydujesz. Możesz skoncentrować się na tym, co zaobserwować można w Twoim lokalnym supermarkecie albo na targu, lub przedstawić swoją opinię na temat ogólnej sytuacji tych biednych zwierząt w czasie świąt. Zawsze staraj się podpisywać listy - wygląda to bardziej poważnie. Możesz również napisać list do supermarketu. W liście tym należy skoncentrować się na opisaniu sytuacji oraz wyrażeniu własnego rozczarowania postępowaniem zarówno personelu, jak i menadżera sklepu oraz zniesmaczenia i odrazy dla tych nieludzkich praktyk. Możesz podać swój e-mail lub adres domowy jeżeli chcesz, aby ktoś Ci odpisał.
Pisanie apeli do polityków to również dobry pomysł, szczególnie, jeżeli listom tym towarzyszą listy do mediów. Poproś polityków o publiczne poparcie naszej kampanii i zachęć ich do zmiany swoich świątecznych zwyczajów oraz obowiązującego prawa.
Niezależnie, do kogo piszesz, pamiętaj o kulturalności i rzeczowości. Jeżeli znasz się co nieco na polskim prawie, możesz cytować w listach te ustępy Ustawy o ochronie zwierząt oraz innych dokumentów, które uważasz za stosowne.
Do góry

Podpisz naszą petycję
Podpisz naszą petycję i zachęć do tego swoich znajomych. To najszybszy i najłatwiejszy sposób wyrażenia swojego poparcia dla naszej kampanii. Kliknij tutaj.

Działaj
Przyjdź, napisz albo zadzwoń do nas z prośbą o pomoc oraz materiały. Skontaktuj się ze swoją lokalną grupą aktywistów i zorganizuj happening albo akcję informacyjną o sytuacji karpi. Napisz do lokalnych mediów i zaproś je na akcję.
Do góry

Zgłoś złe warunki przetrzymywania karpi!
Jeśli byłaś/eś świadkiem okropnych warunków przetrzymywania zwierząt, wypełnij poniższy formularz. Znęcanie się nad zwierzętami jest w świetle polskiego prawa przestępstwem! Opisz dokładnie, co widziałaś/eś, a my w miarę naszych możliwości spróbujemy zainterweniować.

Imię i nazwisko

E-mail

Co i gdzie, czyli dokładny opis sytuacji:

Do góry

Napisz do nas
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, pisz do nas śmiało! Pisz tym śmielej, jeśli masz pomysły na rozwinięcie naszej kampanii. Adres do kontaktu: ryby [@] viva.org.pl
Do góry