Najczęstsze pytania
Dostajemy wiele mejli od ludzi zaciekawionych naszą kampanią. Niektórzy z nich wyrażają swoje poparcie, inni... nie do końca przebierają w słowach. Zanim więc wyślesz nam tego niemiłego mejla, przeczytaj poniższe pytania i odpowiedzi.

Zajmijcie się lepiej czymś ważniejszym, każdego roku miliony ludzi umiera z głodu! A co z dziećmi, bezdomnymi, niepełnosprawnymi?
Na świecie istnieje bardzo dużo niesprawiedliwości, która dotyka najróżniejszych z nas. Istnieje również na szczęście bardzo dużo instytucji i organizacji, również pozarządowych, które niosą pomoc potrzebującym ludziom. Inne zwierzęta nie mają jednak tego szczęścia, ponieważ ich los jest dla wielu osób drugo- albo nawet trzeciorzędny a ilość NGO zajmujących się problemami zwierząt w każdym państwie można policzyć na palcach. Naszą organizację tworzą i wspierają natomiast ludzie potrafiący rozszerzyć krąg współczucia poza gatunek homo sapiens.
Do góry

Inne zwierzęta cierpią bardziej!
Właśnie dlatego, że istnieją ludzie, którzy tak uważają, musimy prowadzić tego typu kampanię. Ryby są istotami czującymi, zdolnymi do odczuwania bólu. Mają rozwinięty układ nerwowy i są kręgowcami. Więcej możesz przeczytać tu. Nie ma przesłanek za tym, że pies czy kura cierpią bardziej, niż ryba. Ludziom wydaje się, że ryba nie cierpi, ponieważ gdy zadajemy jej ból, nie kwiczy, nie piszczy, ani nie skamle. Gdyby tak było, to z pewnością nie sprzedawanoby żywych ryb!
Do góry

Chcecie zniszczyć tradycję!
Fakt, że jakieś zachowania i zwyczaje urosły do rangi tradycji nie oznacza, że są one moralnie akceptowalne. Niewolnictwo również kiedyś było tradycją, i również kiedyś - gdy ktoś miał odwagę je otwarcie skrytykować - wystawiał się na przywary i pośmiewisko. Obecne natomiast w ten sposób większość z nas zareaguje, gdy usłyszy pochwałę niewolnictwa.
Do góry

Robicie to dla pieniędzy - jesteście ekoterrorystami.
Jesteśmy legalnie działającą organizacją pozarządową, od 2006 roku posiadamy miano OPP - Organizacji Pożytku Publicznego. Nasza działalność finansowana jest z 1%, dobrowolnych darowizm oraz dochodów z prowadzonego przez nas sklepiku. Co roku publikujemy sprawozdanie finansowe, dostępne na naszej głównej stronie.
Do góry

Ja wiem, że jecie mięso i nosicie skórzane buty. Jakim prawem moralizujecie na temat karpi?
Wszystkie osoby w naszej Fundacji to wegetarianie i weganie - nie wyobrażamy sobie działania na rzecz obrony zwierząt przy jednoczesnym ich wykorzystywaniu. I chociaż namawiamy do wegetariańskich Świąt (a w innych naszych kampaniach do wegetarianizmu i weganizmu przez cały rok), to cieszą nas wszystkie działania, które dążą do zmniejszenia cierpienia zwierząt.
Do góry