Happening - wszyscy jesteśmy mordercami


Nowa odsłona kampanii Bezkrwawe Święta Fundacji Viva! ma zniechęcić Polaków do przedświątecznego kupowania karpi. Pomoże jej w tym Michał Piróg!

Co roku na polskie stoły trafia kilkanaście milionów karpi. Te inteligentne zwierzęta tłoczy się w małej ilości wody i ich krwi; godzinami konają one w trakcie transportu, sprzedaży i w plastikowych torebkach klientów. Kilka lat kampanii informacyjnej zachęcającej do zmiany nawyków świątecznych nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Dlatego w tym roku postanowiliśmy postawić sprawę jasno: Wszyscy jesteśmy mordercami.

Przy współpracy i wsparciu Michała Piróga już 16 grudnia odbýdzie siý w Warszawie odważny happening. Nadzy aktywiści i aktywistki razem z Michałem Pirógiem pokażą, jak naprawdę wygląda niedola karpi. Wszystko w kinie Atlantic, 16 grudnia (czwartek) o 14.

Uwaga! Jesteś z Warszawy? Chcesz wziąć aktywny udział w happeningu? Wyślij swoje zgłoszenie (imię, nazwisko, telefon kontaktowy, czy jesteś pełnoletni/a?) na karpie@viva.org.pl

Zapisz się na happening na Facebooku!

Wydarzenie na Facebooku!


16 grudnia możesz symbolicznie zaprotestowaĺ przeciwko przedświątecznej rzezi karpi. W tym celu na cały dzień zmień swoje zdjęcie profilowe - dorysuj czarny pasek, który zasłoni oczy. Pokaż, że sprzeciwiasz się mordowaniu karpi!

Link do wydarzenia.

Do góry